DOMAŠÍN

Svěcení nového zásahového vozu SDH Domašín

V sobotu 11. listopadu uspořádalo SDH Domašín slavnostní svěcení nového zásahového vozu, který město Vlašim zakoupilo pro sbor od hasičů z Božího daru. Ti se celé akce rovněž zúčastnili a spolu se členy SDH Domašín, starostou Vlašimi Luďkem Jeništou a dalšími hosty se stali svědky vysvěcené nové stříkačky.

Televizní reportáž od usteckatv.cz:

Nový vůz SDH Domašín byl vyroben v roce 2006 a jde cisternovou automobilovou stříkačku na podvozku Tatra 815 Ternno1. Automobil jezdí pod označením CAS 24/4000/250 S2Z, což znamená, že auto má čerpadlo o výkonu 2400 l za minutu, veze 4000 litrů vody, 250 litrů pěnidla a je vyrobeno v základním provedení.
Vůz je poháněn osmiválcovým motorem který má zdvihový objem 12667 m3, je chlazený vzduchem a jeho výkon je 300Kw. Převodovka je manuální 14-ti stupňová.
Vozidlo je osazeno čerpadlem od německé společnosti Ziegler, disponuje i teleskopickým halogenovým osvětlovacím stožárem a na nástavbě vozu je umístěna odjímatelná lafetová proudnice pro zdolávání polních požárů.. Nádrž je nerezová a jak už je zmíněno, vejde se do ní 4000 litrů vody. V kabině vozu jsou pak umístěny přetlakové dýchací přístroje, svítilny a vozová analogová radiostanice.

Fotogalerie:

Facebook Comments