DOMAŠÍN

Nové fotky: konec roku v MŠ Sedmikráska a výlet Sokola ve Vrábově

Na stránkách Mateřské školy Sedmikráska byly přidány dvě nové fotogalerie z konce letošního školního roku – pasování budoucích školáků a poslední letošní den ve školce.

Další nová fotogalerie pochází z výletu „Po stopách Yettiho“, který pořádal TJ Sokol Domašín. Na facebookové stránce Sokola jej popsala Veronika Smetanová:

TJ SOKOL DOMAŠÍN NA CESTĚ PO STOPÁCH YETTIHO

Od 5. do 7. června se konal v Osadě Vrábov u České Šternberka víkendový pobyt, který byl tematicky zaměřen na bájnou bytost YETTIHO. Účastníci byli rozděleni do dvou družstev badatelů (červení X modří), kteří mezi sebou zápolili při honbě za YETTIM. Během celého víkendu nalézali schované úkoly, které využili při honbě za naším tajuplným tvorem.

Hned v úvodu tábora se děti dozvěděly něco o tom, kdo to vlastně Yetti je – formou animované pohádky spolu s krátkým popisem. První den si také všichni užili mnoho zábavy při výrobě vlastních vlajek, které si měli během pobytu náležitě hlídat.

V sobotu pak družstva soutěžila v mnoha sportovních a vědomostních disciplínách. Déle jsme se pobavili při vytváření stop, které si děti navzájem namalovaly. Po obědě si děti musely sbalit věci na cestu a podle indicií všichni vyrazili na cestu po stopách YETTIHO, která nás dovedla až na samotný vrchol hradu Český Šternberk, kde jsme při zdolání velké hory zapíchli na počest svou vlastnoručně vyrobenou vlajku. Po zdolání této cesty jsme hledali v areálu ztracený poklad YETTIHO. Sobotní den jsme zakončili krátkou diskotékou a opékáním špekáčků.

Poslední dopoledne jsme strávili zkoušením básničky o YETTIM, kterou se družstva měla během tří dnů naučit. Posledním úkolem byla kresba YETTIHO. Jelikož YETTIHO nikdo nikdy neviděl a nikdo neví, jak přesně vypadá, měla si družstva udělat vlastní představu a namalovat ho.

Zbývá jen dodat, že v honbě za YETTIM bylo o jeden bod úspěšnější modré družstvo, ale nakonec obě družstva badatelů dostala zaslouženou medaili spolu s diplomem :-).
Doufáme, že se dětem na našem výletě líbilo a že se příští rok zúčastní znovu. Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám jakýmkoliv způsobem pomohli s organizací a dopravou.

 

IMG_3936
« 1 z 16 »
Facebook Comments

Napsat komentář